Як правильно проводити інгаляцію

Повернутись до магазину

Однією з ефективних, перевірених часом терапевтичних методик, орієнтованих на боротьбу з гострими та хронічними інфекційно-вірусними захворюваннями верхніх та нижніх дихальних шляхів, вважається інгаляція. Завдяки місцевому впливу істотно мінімізується ризик розвитку алергічних реакцій, а також токсичного впливу ліків на організм, що часто трапляється при пероральному прийомі. Щоб процедура, що виконується в домашніх умовах, принесла очікуваний результат, необхідно визначитися з вибором інгаляційних препаратів та її технікою виконання.

Сьогодні, «бабусин метод» (дихальні процедури над каструлею з картоплею під ковдрою), є атавістичним пережитком минулого, що поступилося місцем сучасним інгаляторам.

Паровий інгалятор

Діючим компонентом функціонального приладу є настої трав або розчини ефірних олій, які поміщаються всередину пристрою, потім нагріваються до температури 100 градусів. В результаті рідина перетворюється на пару, вдихається людиною. Просте та легке використання використовується в домашніх умовах при запаленні верхніх дихальних шляхів.

Небулайзери

Збиральна назва поєднує в собі три різновиди інгаляторів останнього покоління, здатних трансформувати ліки з рідкого стану в газоподібний, що складається з великої кількості дрібних частинок, розмір яких варіюється в діапазоні 0.5 - 10 мкн. Численні медичні експерименти свідчать, що менше частка, тим глибше вона здатна проникнути. В даному випадку, створюються ідеальні умови для потрапляння ліків не тільки в трахею, але також у бронхіоли та альвеолярний мішечок. Рекомендується проведення інгаляцій не більше 3-х разів на добу. Тривалість сеансу для дорослих варіюється в межах від 10 до 15 хвилин, тоді як часовий проміжок для дитини не повинен перевищувати 5 хвилин.

Подібні властивості приладів використовуються для лікування наступних захворювань: ГРВІ, бронхіт, бронхіальна астма, хронічний фарингіт, пневмонія.

Хорошими рекомендаціями у фахівців користуються ультразвукові інгалятори . Передбачені в конструкції металеві пластини за допомогою вібрації перетворюють рідину на пароподібний стан, а частинки, що утворюються (від 1 до 5 мкн оптимальний розмір для нижніх дихальних шляхів) потрапляють у найважче місця. За допомогою даної моделі можна проводити інгаляцію лужними рідинами чи водними розчинами ефірних олій, відварами лікувальних трав. Передбачені в комплекті різноформатні маски та насадки, дають можливість виконувати процедуру, як у сидячому, так і лежачому положенні. 

Не менш функціональним рішенням стануть компресорні інгалятори . Універсальні прилади адаптовані під використання будь-яких лікарських препаратів, рекомендованих для інгаляції. У процесі роботи пристрою формується аерозоль із розміром частинок від 2 до 7 мкн. На тлі очевидних переваг значна шумність апарата не виглядає суттєвою. 

Інноваційною моделлю, доведеною до досконалості, вважається меш-небулайзер , в який вбудований низькочастотний режим, розпилення антибіотиків. Головною складовою є мембрана, покрита дрібними отворами, через яку проходить рідина, і тим самим розщеплюється на дрібнодисперсну аерозоль. Ергономічні, з низьким коефіцієнтом шумності, функціональні пристрої, які з легкістю поміщаються в кишеню, орієнтовані на використання широкого спектру препаратів, рекомендованих для інгаляції (антибактеріальні засоби, муколітики, відвари трав, які містять гормони). Єдиним винятком є ​​ліки на олійній основі. Враховуючи технічні характеристики виробу, його рекомендується застосовувати не лише дорослим, а й дітям дошкільного віку. 

Категорично не рекомендується використовувати в небулайзерах ефірну олію, яка може спричинити механічну закупорку дихальних шляхів з подальшим розвитком набряку легень.